Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami Gości Kongresu:

 

Abp Rino Fisichella
Od 2010 roku przewodzi Papieskiej Radzie ds. Nowej Ewangelizacji. Jego szczególnym zadaniem ma być ewangelizacja społeczeństw, które uległy sekularyzacji. Wcześniej przewodził Papieskiej Akademii Życia. Uczestniczył w pracach Kongregacji Nauki i Wiary oraz Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Był rektorem Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie. Sakrę biskupią otrzymał od Jana Pawła II w 1998 roku. Ma 66 lat.

 

Abp Grzegorz Ryś
Decyzją Papieża Franciszka nominowany niedawno Arcybiskupem Metropolitą Łódzkim, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP. Autor wielu książek, rekolekcji oraz przemówień. Był rektorem WSD w Krakowie, a obecnie wykłada na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Jest związany z neokatechumenatem, w jego sercu szczególne miejsce zajmuje ewangelizacja w różnej formie, jako nadrzędne zadanie każdego chrześcijanina, u progu którego leży osobiste spotkanie z Żywym Bogiem. Ma 53 lata.

 

Bp Marek Mendyk
Powołany przez papieża Benedykta XVI na biskupa pomocniczego diecezji legnickiej od 2009 roku. W Konferencji Episkopatu Polski przewodniczy Komisji Wychowania Katolickiego. Jest członkiem Komisji Duszpasterstwa i Rady Duszpasterstwa ds. Młodzieży. Asystent Rady Szkół Katolickich. Wykładał na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu i był dyrektorem Wydziału Katechetycznego. Ma 56 lat, zasiada w Radzie Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

Ks. Wojciech Węgrzyniak
Pochodzi z Podhala, ceniony kaznodzieja i rekolekcjonista, doktor teologii. Studiował w Rzymie i w Jerozolimie. Ma doświadczenie Kościoła w Anglii, Niemczech, Francji, USA, Irlandii. Od października 2009 roku pracuje na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Jest biblistą specjalizującym się w zagadnieniu Starego Testamentu. Związany z krakowską Kolegiatą św. Anny w Krakowie. Ma 44 lata.

 

Szymon Grzelak
Jest doktorem psychologii, założycielem i prezesem Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej. Praktyk i badacz z pasją zajmujący się młodzieżą od ponad 25 lat. Autor m.in. programu profilaktycznego Archipelag Skarbów, przewodnika dla samorządowców „Vademecum skutecznej profilaktyki problemów młodzieży”, poradnika dla rodziców „Dziki ojciec” oraz „Jak wykorzystać moc inicjacji w wychowaniu”. Mąż pisarki, Agnieszki Grzelak. Ojciec 4 córek. Ma 50 lat.

 

ks. Krzysztof Guzowski
Jest doktorem habilitowanym nauk teologicznych, wykłada i pracuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie szczególnie poświęcając się zagadnieniu personalistycznej myśli ks. Czesława Bartnika, którego był uczniem. Związany z Towarzystwem Teologów Dogmatyków. Współtwórca Szkoły Formacji Duchowej w Lublinie oraz charyzmatycznej wspólnoty Przymierza Rodzin “Mamre”. Pisze książki i publikuje. Poeta, ma 55 lat.